numara
ilan ilan ilan ilan
ilan ilan ilan ilan ilan
ilan ilan ilan
ilan ilan ilan
ilan ilan ilan ilan ilan
ilan ilan ilan ilan ilan
ilan ilan ilan ilan ilan
ilan ilan ilan ilan ilan
ilan ilan ilan ilan ilan
ilan ilan ilan ilan ilan
ilan ilan ilan ilan ilan

Cilt gözenekleri sigara, makyaj, yağ, kir, kirli hava ve buna benzer ataköy escort iç-dış faktörlerden ötürü tıkanır ve nefes alamaz hale gelir. Bu gözeneklerde bulunan maddeler siyah nokta denilen oluşumları hazırlar. Gözeneklerin genişlemesi cildin nem ve yağ dengesini bozar. Sonrasında oluşan siyah noktalar ise hem cilt kalitesini bozar hem de estetik açıdan oldukça kötü bir görüntüye sebep olur. Siyah Nokta Temizleme ile düzenli yapılacak bazı uygulamalarla siyah noktalardan kurtulmak mümkündür.

1 yemek kaşığı karbonata biraz su ekleyip hamur haline getirin. Siyah noktaların bulunduğu bölgeye masajlayarak peeling yapın. Sonrasında cildinizi durulayın. 3 yemek kaşığı yoğurt içerisine yarım limon suyu ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra cildinize sürüp 10-15 dakika boyunca kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra cildinizi yıkayın. 1 adet yumurta akının içerisine yarım limon suyu ekleyin. Küçük bir cezvede birkaç dakika boyunca ısıtın. Yüzünüze sürdüğünüz bu karışımı 10-15 dakika sonrasında ılık su yardımıyla durulayın.

Özelikle yağlı cilde sahip olanlar kil maskelerini tercih edebilir. 2 yemek kaşığı kile su ekleyip karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz bu karışımı sadece siyah noktaların üzerine sürün. Maske 10 dakika sonrasında katılaşmaya başlayacaktır ve cildiniz gerilecektir. Sonrasında cildinizi bol suyla yıkayıp su bazlı bir nemlendirici sürün. Siyah Nokta Temizleme seçenekleri arasında yer alan bu yöntemler siyah noktalarınızı temizlemenize oldukça yardımcı olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website